Lokale udvalg

LO Fyns kommunalpolitiske udvalg skal søge indflydelse på kommunalpolitikken for at skabe bedre vilkår for den almindelige lønmodtager. Det gør de gennem et tæt og konstruktivt samarbejde med de partier, der er repræsenteret i byrådene i Nordfyn, Kerteminde og Nyborg.

Ved at have engagerede personer der har en interesse og indsigt i det lokalpolitiske vil LO medvirke til at det kommunalpolitiske arbejde bliver opprioriteret.

LO kommunalpolitisk udvalg Nyborg 
Formand – 3F Østfyn

Irene Møller Hansen

Mail: irene.moller@3f.dk

Tlf: 3F Østfyn – 70 300 824
Mobil 20 45 12 52
Ninna Buch– 3F Østfyn

Mail: ninna.buch@3f.dk
Tlf. 88 922 605

Allan Rasmussen - Metal Odense

Mail: aballade@Hotmail.com
Per Jespersen – 3F Østfyn

Mail: per.jespersen@3f.dk

Tlf 88 92 26 28
Vakant
Niels Braaby – Blik og Rør

Mail: nib@blikroer.dk

Mobil: 51 533 155
Jørgen Pihl, Metal Odense
Suppleanter:
1

2
LO kommunalpolitisk udvalg Nordfyn
 
Formand

Anne Mette Markussen

Klaus Berntsens Vej 79

5471 Søndersø

amm@maler.dk
Bruno Staffensen

Havrevænget 23

5471 Søndersø

Tlf 64 89 24 70

brunostaffensen@saknet.dk
Niels Henrik Nielsen

Svinget 25

5450 Otterup

Niels1741@gmail.dk
Irene Christensen

Roerslevvej 50

5450 Otterup

Irene.christensen@3f.dk
Ina B. Andersen, FOA Odense



Lise Lotte Nielsen

Lilleskovvej 50

5690 Tommerup

lln@nordfynskommune.dk
Lars Storm

Bøgegårdsvej 27

5471 Søndersø

lars-storm@saknet.dk
Suppleanter:
1Jesper Knudsen
jesper.knudsen@3f.dk

Mobil 23 44 15 38
2Vakant
LO kommunalpolitisk udvalg Kerteminde 
Formand – 3F Østfyn

Jens Arne Hansen

Mail: :jens.hansen@3F.dk

Tlf: 3F Østfyn – 70 300 824
Marianne Kristensen - 3F Østfyn

mail: Mnk@munkebo-Borger.DK
John Eriksen – Metal Odense

Strandvejen 2

5330 Munkebo

Mail: joe@munkebo-borger.dk

Mobil: 20 43 56 14
Jim Lorentzen - Blik og Rør Kreds Sydjylland-Fyn

Mail:jil@blikroer.dk

Mobil: 51 53 31 57
Britt Pedersen – FOA Odense

Mail: bpe@kerteminde.dk


Mobil: 61 65 36 21
Lars Hansen – Metal Odense

Mail: 0500lah@danskmetal.dk

Mobil: 28 593 713
Carsten Gelstoft – 3F Østfyn

Mail: carsten.gelstoft@3f.dk
Suppleanter:
1Jan Hansen, 3F Østfyn

Mail: hannibal@munkebo-borger.dk

Mobil:
2